Plavba na počátku babího léta

Tento rok jsem sice už plul, dva dny na kanoi po Sázavě v červenci, ale Madlenku jsem zanedbával jako snad nikdy. Směnování v práci mi sice umožnilo ji docela odpovědně připravit na sezónu a dokonce jsem po letech váhání zakoupil vozík, který je i na značkách, ale letní dovolenou s partou ze zátoky mi překazily pracovní a studijní povinnosti, snad to Madla pochopí... Sice jsem ji půjčil prověřenému kapitánovi na celodenní plavbu pod Štechovice a zpět, ale jinak bída veliká. 

12.9.2020 - Plavba na počátku babího léta

Vpravdě letní sobotu odpoledne jsem vyhnal pavouky z motoru i kajuty a vyplul na náplavku, kde jsem nabral dva pasažéry. Postavil jsem se významně fotogenicky a tak všichni co si ten den odpoledne za úplně dokonalého počasí fotili od železničního mostu Hradčany, mají tam i moji loď (sakra, proč jsem vlastně nevybíral po pětikoruně).

Náš rodinný kapitán č.2 byl na Střeleckém ostrově s Vodní záchrannou službou zachraňovat plavce na závodech a tak jsme si na něj počkali než skončí, s dobrou zmrzlinou to nebyl ztracený čas. Mezitím kolem propluly tři lodě z naší zátoky, což mi jen potvrdilo, že ten den nevyplout je hřích. Cesta zpět byla slalomem mezi dračími loděmi a skifaři, na posledním mostě byl provazochodec, klobouk dolů... Zakotvili jsme lehce po páté a těšíme se, že alespoň Ledová plavba bude v tomto poblbaném roce normální.  

Fotogalerie